Wspólnie tworzymy czysty świat

Centrala

ul. Kołobrzeska 5 07-410 Ostrołęka

Email

biuro@rdf.pl

Wynajem kontenerów na odpady

KONTENERY NA GRUZ I ODPADY BUDOWLANE

Kontener na gruz nie jest pierwszą rzeczą o której myślimy planując remont. Jednak gdy tylko ekipa remontowa przystąpi do prac, okazuje się, jak bardzo jest potrzebny! Niezależnie od tego, czy jest to remont duży czy mniejszy, zawsze pojawią się odpady budowlane. Wyburzone ściany, kawałki skutego tynku, zmieniane panele podłogowe, stare kafelki – tego nie można po prostu wyrzucić z razem odpadami zmieszanymi. Są to odpady budowlane, również śmieci, ale – w świetle obowiązującego prawa – wymagają innego przetworzenia. Nie powinny trafiać na wysypiska. Z punktu widzenia ochrony środowiska ważne jest to, że odpady poremontowe i budowlane mogą zawierać cenne surowce, które nadają się do recyklingu lub odzysku.

Co z nimi zrobić? Czasem część gruzu może się przydać już podczas prowadzonego remontu, choćby jako domieszka do betonu – przydatna zwłaszcza w małej architekturze. Jednak nie wszędzie jest to możliwe – i lepiej takie zastosowania dobrze przemyśleć i starannie zaplanować. Nieodpowiedzialne, samowolne eksperymentowanie może niestety doprowadzić do osłabienia jakiegoś istotnego elementu konstrukcji.

Dlatego gdy spodziewamy się, że część gruzu po naszym remoncie pozostanie, najlepiej jego wywóz powierzyć profesjonalnej firmie. Oszczędzi to nam wielu kłopotów, a poremontowy gruz może zyskać drugie życie dzięki profesjonalnemu recyklingowi

Kontener do wynajęcia

Ile kosztuje kontener? To zależy od wielu elementów. Po pierwsze, istotna jest ilość odpadów, które chcemy do niego włożyć. Kontener budowlany może mieć różną pojemność: od 1,5 m3 (mini-kontener typu KP-1,5), poprzez 2,5 m3 (mini-kontener typu KP-2,5) oraz 3 m3 (kontener typu KP-3), aż do 7 m3 (bardzo popularny kontener -kontener na gruz i odpady budowlane typu KP-7).

Podczas remontu generowane są różne typy odpadów – bywa, że klienci chcą się pozbyć również większej ilości odpadów zielonych, gabarytów lub np. sporej porcji makulatury. Do tego celu również nadaje się każdy z tych kontenerów.

Czy kontener zmieści się tam, gdzie go potrzebujemy? Lepiej to sprawdzić przed złożeniem zamówienia. Np. większy i częściej zamawiany kontener budowlany (KP7) można ustawić tam, gdzie wjedzie samochód ciężarowy, a przygotowany plac jest odpowiedniej wielkości: minimalne wymiary to 2 m x 4 m.

Recykling odpadów budowlanych

Pan Maciej jest doświadczonym majstrem, który współpracuje ze sprawdzoną ekipą. Inwestorzy często powierzają mu kompleksowe prace. Pan Maciej sam dokupuje brakujące materiały budowlane i decyduje z jakich usług dodatkowych będzie korzystał. – „Inwestorów interesuje kolor ścian czy glazury, ale nie zajmuje ich już to jakim klejem je przytwierdzimy. Nie interesuje ich również kiedy i jaki kontener budowlany na wynajem się u nich pojawi. Po prostu: śmieci i gruz mają zniknąć.” A jednak, nawet tu coś się powoli zmienia. „W ostatnich latach klienci coraz częściej pytają mnie, gdzie trafią odpady pochodzące z ich remontu. Na wysypisko śmieci czy do recyklingu? To więcej niż ciekawość – chodzi o ochronę środowiska. Dlatego coraz większe znaczenie ma to, z której firmy wynajmujemy kontener na odpady budowlane.”

Co się jeszcze liczy? Zaufanie. Pewność, że zlecona usługa zostanie wykonana terminowo i profesjonalnie. – „W ciągu roku realizuję z moją ekipą wiele remontów. Szkoda mi czasu na tłumaczenie od nowa, na ustalanie szczegółów. Lubię, gdy obsługa dostarczenia i odbioru kontenera na gruz przebiega sprawnie – a ja nie muszę się o nic martwić” – dodał pan Maciej.

Stawiamy na recykling!

Szacuje się, że w Polsce każdego roku powstaje ponad 3 miliony ton gruzu. Przedsiębiorstwa budowlane wykorzystują z tego około 80%. To dużo, jednak wciąż wiele jest jeszcze do zrobienia. Im mniej gruzu trafia na wysypiska, tym więcej zyskujemy my i środowisko. Oszczędzamy energię, paliwo, surowce.

W budownictwie najbardziej poszukiwany jest gruz czysty, bez domieszek – takich jak elementy metalowe, śruby lub drewno.

Po oczyszczeniu i odpowiednim rozdrobnieniu, gruz poremontowy staje się ekologicznym surowcem budowlanym, które ma wiele zastosowań:

  • jest użyteczny podczas tworzenia nawierzchni drogowych,
  • nadaje się do umacniania wałów przeciwpowodziowych,
  • w formie kruszywa może służyć do utwardzania dróg lokalnych,
  • znajduje zastosowanie jako element mieszanki asfaltu,
  • może służyć do tworzenia elementów małej architektury: wzmocnienia tarasu, chodnika lub podbudowy ścieżki,
  • sprawdza się podczas układania nawierzchni kortów tenisowych
  • przydaje się w tworzeniu architektury ogrodowej – np. podczas tworzenia oczek wodnych, formowania pagórków i wzniesień.

OFERTY PRACY:

Administrator IT

Codzienne zadania na tym stanowisku będą skupiały się na wsparciu firmy i jej pracowników pod kątem szeroko rozumianych rozwiązań systemowych IT. Zakres obowiązków: administracja systemem

Czytaj więcej »

Operator Ładowarki

Zadania: załadunek i przemieszczanie frakcji odpadów komunalnych na terenie sortowni współpraca z zespołem Wymagania: udokumentowane uprawnienia operatora ładowarki mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku dyspozycyjność,

Czytaj więcej »

Sortowacz/Pracownik fizyczny

Oferujemy Stabilne zatrudnienie (umowa o pracę) + konkurencyjne wynagrodzenie terminowo wypłacane Atrakcyjny system motywacyjny Pakiet socjalny w tym ubezpieczenie grupowe, karta MultiSport Przyjazną atmosferę w

Czytaj więcej »
Zamów by zamówić kontener